Hlavní obsah

Ozbrojenci v metropoli Burkina Fasa napadli štáb armády, desítky mrtvých

V hlavním městě západoafrické země Burkina Faso napadli neznámí ozbrojenci sídlo generálního štábu místní armády. Střelba se ozývala také z blízkosti francouzské ambasády a dalších institucí. Policie Burkina Fasa hovoří o útoku islamistů, napsala agentura DPA. O život podle různých zdrojů přišlo nejméně 28 lidí, podle vlády bylo zabito sedm útočníků.

Ozbrojenci v metropoli Burkina Fasa napadli štáb armády, desítky mrtvých

Podle dvou bezpečnostních zdrojů si útok vyžádal 28 mrtvých; třetí zdroj uvedl, že zabito bylo 30 lidí. Dva zdroje jsou francouzského původu, jeden je místní.

V hlavním městě Ouagadougou se ozývala střelba z automatických zbraní a kulometů, uvedl zpravodaj agentury DPA.

Francouzské velvyslanectví na své facebookové stránce nejdříve uvedlo, že byla napadena ambasáda a francouzský kulturní institut. Později zprávu upravilo tak, že místo útoku není známo.

Poblíž francouzského velvyslanectví zahájilo palbu pět mužů v autě, informovala s odkazem na anonymní svědky a svého dopisovatele agentura AFP.

Dým nad budovami v Ougadougou v Burkina Fasu

Foto: Social Media, Reuters

Attaque en cours à Ouagadougou. Restez confinés. Pas de certitude à ce stade sur les lieux visés.

Zveřejnil(a) Ambassade de France au Burkina Faso dne 2. březen 2018

Zatím není jasné, co bylo cílem útoku. Místní rozhlasová stanice Omega uvedla, že ozbrojenci udeřili ve čtvrti, kde se nachází také úřad premiéra Burkina Fasa a kancelář OSN. Další zprávy hovoří o tom, že cílem útoku bylo sídlo generálního štábu, když maskovaní útočníci s batohy napadli stráž u vchodu. Budovou také otřásl výbuch, uvedla s odvoláním na nejmenované svědky agentura Reuters.

Lidé opouštějí sídlo generálního štábu armády v Ougadougou

Foto: Stringer, Reuters

Ouagadougou se stalo dějištěm krvavého útoku loni v srpnu, kdy pravděpodobně islamisté zabili u turecké restaurace nejméně 18 lidí včetně několika cizinců.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků