Hlavní obsah

Čtyři členové posádky letadla Fokker 50 zemřeli ve středu ráno v keňském hlavním městě Nairobi, když se jejich stroj krátce po startu zřítil. Jak uvedla agentura Reuters, letoun dopadl na dvoupodlažní budovu obchodů, kterou značně poškodil. Stroj se po nárazu rozlomil.

Nákladní fokker s drogami spadl v Keni na dům

Velitel nairobské policie Benson Kibui řekl rádiu Capital News, že stroj letěl z nairobského mezinárodního letiště Joma Kenyatty do somálského Mogadiša. Stroj podle keňského letištního úřadu dopadl na předměstí Utawala.

Bezpečnostní složky odnášejí náklad katy jedlé z havarovaného Fokkeru 50.

Foto: Thomas Mukoya, Reuters

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Na místě zasahují hasiči a záchranáři, kteří prohledávají trosky domu, zda v něm nejsou další oběti. Zatím se jim podařilo vyprostit tělo jednoho ze členů posádky.

Foto: David Ryneš, Yahoo Maps

Stroj převážel listy katy jedlé, které se žvýkají, neboť obsahují povzbuzující alkaloidy. Jde o slabší drogu, jejíž požívání má dlouhou tradici v severní a východní Africe i v Jemenu. V těchto zemích je tato droga legální, v USA je ale zakázaná.

Trosky havarovaného Fokkeru 50 v Nairobi

Foto: Thomas Mukoya, Reuters

Mezinárodní letiště v Nairobi je nejrušnější ve východní Africe. Používají ho společnosti zajišťující letecké spojení s Evropou, Blízkým východem, Asií i zbytkem Afriky. V loňském roce ho zpustošil rozsáhlý požár.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků