Hlavní obsah
Prostor, v němž se odehrála bitka mezi motorkáři. Foto: Profimedia.cz

Motorkáři na letišti v Sydney umlátili muže k smrti

Skupina členů australského motorkářského gangu v neděli utloukla k smrti muže na letišti v Sydney, přímo před očima cestujících. Svědkové potvrdili, že rvačka se rozšířila přes dvě patra terminálu pro vnitrostátní lety. Osmadvacetiletý muž podlehl v nemocnici těžkým zraněním hlavy.

Prostor, v němž se odehrála bitka mezi motorkáři. Foto: Profimedia.cz
Motorkáři na letišti v Sydney umlátili muže k smrti

Čtyři podezřelí byli zatčeni, ostatní jsou na útěku. Policie je toho názoru, že konflikt vznikl, když jedna skupina motorkářů vystoupila z letadla a byla napadena znepřáteleným gangem.

Policisté zatím nesdělili jména gangů, mezi nimiž k roztržce došlo. Australská média ale uvádějí, že rvačku, k níž během nedělního odpoledne došlo, mají na svědomí gangy Hell's Angels a Comancheros.

Boj pozorovalo asi 50 svědků

Policie mluví o patnácti členech gangu, kteří se do boje zapojili. Situaci pozorovalo zhruba padesát svědků. Ti popsali, jak motorkáři používali jako zbraně kovové sloupky v odbavovacím prostoru.

"Začali vytahovat kovové tyče, rozbíjeli odbavovací prostor, máchali jimi jako meči a mlátili se vzájemně do hlavy,“ řekla jedna ze svědkyň pro australskou televizi ABC News.

Šéf místní policie Peter Williams popsal útok jako hanebný čin spáchaný skupinou zbabělců.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků