Hlavní obsah
Ostrov Sado. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Moře vyplavilo u japonského pobřeží loď duchů

U japonských břehů vyplavilo moře dřevěnou loď s ostatky osmi námořníků. Úroveň rozkladu těl a stav lodi napovídají tomu, že plavidlo bylo na širém moři dlouho. Co se ale na palubě stalo a odkud námořníci pocházeli, není jasné. Japonci se vzhledem ke špatnému stavu lodi domnívají, že by mohlo jít o Severokorejce, zřejmě rybáře. Informovala o tom televize Sky News.

Ostrov Sado. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Moře vyplavilo u japonského pobřeží loď duchů

Loď našla japonská pobřežní stráž v pondělí na ostrově Sado v Japonském moři, západně od ostrova Honšú.

Jen o dva dny dříve byla u břehu stejného ostrova nalezena těla dvou vyhublých mužů. Měli u sebe cigarety, které pravděpodobně pocházejí z KLDR, a bundy s korejskými nápisy. Z ostrova Sado je to do Severní Koreje okolo 700 kilometrů.

Také minulý týden byla 70 kilometrů od pobřeží spatřena loď s osmi lidmi na palubě, kteří tvrdili, že jsou z KLDR, a zdálo se, že se dostali do potíží, připomněla Sky News.

Severokorejce žene do nebezpečí hlad

Podle odborníků může za stále odvážnější výpravy Severokorejců na otevřené moře nedostatek potravin a z něho plynoucí snaha nalovit co nejvíc ryb.

Japonské moře je v tomto ročním období nebezpečné. „V létě je Japonské moře klidné, ale s příchodem listopadu začíná být rozvlněné. Jakmile začne vát severozápadní vítr, stává se nebezpečným,“ potvrdil britské televizi Jošihiko Jamada z Tokijské univerzity.

Letos již moře u japonských břehů vyplavilo čtyřiačtyřicet dřevěných lodí, přičemž posádky byly často po smrti. Loni to bylo šestašedesát plavidel. Všechny zřejmě patřily KLDR.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků