Hlavní obsah
Severokorejský vůdce Kim Čong-un na návštěvě u meteorologů Foto: Kcna, Reuters

Kim Čong-un si postěžoval na špatnou práci meteorologů

V bouřlivém ovzduší se ocitli severokorejští meteorologové, na jejichž hlavu se sesypala kritika nejvyššího vůdce země Kim Čong-una. Podobná veřejná kritika některé profese či odvětví je v KLDR velmi výjimečná, napsal zpravodajský server BBC News.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un na návštěvě u meteorologů Foto: Kcna, Reuters
Kim Čong-un si postěžoval na špatnou práci meteorologů

Kim Čong-un prohlásil, že "mnoho předpovědí je nesprávných", protože metody hydrometeorologické služby nejsou "ani moderní, ani vědecké", napsal severokorejský státní tisk. Toto veřejné vypeskování během jedné z "návštěv v terénu" severokorejského vůdce odvysílala také státní televize.

Kim Čong-un dodal, že meteorologové musí "zásadně zlepšit svou práci", protože dobré předpovědi počasí jsou potřebné, aby "ochránily životy a majetek lidí před katastrofami, které způsobují abnormální klimatické jevy".

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Návštěvy v terénu, ať jde o cestu Kim Čong-una do některé z továren, k vojenské jednotce či pracovní četě, se obvykle nesou v pozitivním duchu. Kim Čong-un přítomné verbálně poplácává po rameni, příležitostně jim poslouží zasvěcenou radou a se širokým úsměvem pózuje pro fotografy. Například při nedávné návštěvě v továrně na skluzavky Kim Čong-un prohlásil, že její práce dokazuje, že v Severní Koreji "nic není nemožné".

Veřejnou kritiku si Kim Čong-un naposledy neodpustil v roce 2012, kdy ho velmi zklamala návštěva zábavního parku v Pchjongjangu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků