Hlavní obsah
Čínští policisté. Ilustrační foto Foto: Thomas Peter, Reuters

Desítky tisíc Severokorejek jsou sexuálními otrokyněmi v Číně

Desítky tisíc žen a dívek ze Severní Koreje byly prodány do sexuálního otroctví v Číně, kde se stávají oběťmi systematického znásilňování, prostituce či vynucených sňatků. Vyplývá to ze zprávy nevládní organizace na ochranu lidských práv Korea Future Initiative. Ta se zabývá pomocí zejména ženám, dětem a příslušníkům menšin z KLDR.

Čínští policisté. Ilustrační foto Foto: Thomas Peter, Reuters
Desítky tisíc Severokorejek jsou sexuálními otrokyněmi v Číně

Zpráva, na níž upozornil server Independent, tvrdí, že odborníci objevili v Číně komplexní kriminální síť. Čínské kriminální podsvětí si tak ročně přijde odhadem na 105 milionů dolarů (2,4 miliardy Kč) z prodeje Severokorejek.

„Oběti jsou nuceny se prostituovat za pouhých 30 jüanů (100 Kč), jsou prodány jako manželky za 1000 jüanů (3300 Kč) nebo se stanou oběťmi kybersexuálního zneužívání, jež sleduje globální on-line publikum,“ uvádí jedna z autorek zprávy.

Dívky a ženy ve věku od 12 do 29 se stávají oběťmi zneužívání přímo v Číně nebo jsou uneseny ze Severní Koreje, píše se ve zprávě. Mnohé z nich byly prodány více než jedenkrát a donuceny alespoň k jedné z forem sexuálního otroctví během prvního roku po opuštění své rodné země. Většina z nich je nucena k prostituci na okraji velkých čínský měst, jako manželky se prodávají hlavně v čínských zemědělských oblastech.

Zpráva vychází z výpovědí více než 44 přeživších obětí sexuálního zneužívání a dalších svědků, mimo jiné záchranářů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků