Hlavní obsah
Milice v Benghází Foto: Stringer, Reuters

Američané varují před výcvikovými tábory Islámského státu v Libyi

Radikální islamisté hlásící se k hnutí Islámský stát (IS) budují výcvikové tábory ve východní Libyi. Ve středu to prohlásil velitel oblastního velení americké armády generál David Rodriguez. Podle něj mohou být na místě stovky bojovníků.

Milice v Benghází Foto: Stringer, Reuters
Američané varují před výcvikovými tábory Islámského státu v Libyi

„V současnosti jsou malé a teprve vznikají. Budeme sledovat, kam se to bude vyvíjet,“ prohlásil Rodriguez a dodal, že tábory fungují jako střediska pro výcvik a logistickou podporu.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Generál současně připustil, že není jasné, jak blízko k Islámskému státu mají jednotky, které v táborech působí.

Libyí zmítají boje a politická nestabilita od pádu režimu Muammara Kaddáfího před třemi lety. Jednotlivé části země ovládají různé milice, frakce a kmeny. Parlament byl nucen stěhovat se do Tobrúku, protože Tripolis i Benghází padly do rukou povstalcům. Na východě pak působí hned několik islamistických skupin bojujících o moc. Část z nich se nedávno přihlásila k Islámskému státu.

Související téma

Bojovníci Islámského státu

Foto: Reuters

 

Podle pozorovatelů odešla část bojovníků po pádu Kaddáfího bojovat do Sýrie, odkud se zase vrátili domů. Islámský stát ovládá rozsáhlé oblasti v Sýrii a Iráku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků