Mluvčí armády Prašád Samarasinghe oznámil, že tamilští separatisté při bojích na poloostrově Jápané zabili 44 vojáků a dalších 224 jich zranili Tamilští tygři však oznamují, že zabili 75  vojáků při ztrátě pouhých deseti svých bojovníků. "Naše síly odpověděly na jejích útoky. Těla více než 75 vojáků byla rozházena v oblastech, která ovládáme," uvedl mluvčí Tygrů osvobození tamilského Ilámu (LTTE) Rasajah Ilanthirijan.

Armáda uvedla, že odpovídala na útoky rebelů. Použila přitom dělostřelectvo a letectvo. Tamilští separatisté naopak uvádějí, že akce zahájila armáda s cílem vytlačit je z poloostrova, ale že se ubránili a neustoupili.

Nové boje opět oddálily zahájení mírových rozhovorů. V úterý podle sdělení norského velvyslance na Srí Lance Hanse Brattskara rebelové souhlasili se schůzkou s vládou 28. a 29. října ve Švýcarsku.

Tygři osvobození tamilského Ílamu (LTTE) bojují od roku 1983 s vládními vojsky za nezávislost pro 3,2 miliónu menšinových etnických Tamilů. Obviňují většinové Sinhálce z diskriminace.