Nejvíce obětí, nejméně 81, si živel vyžádal ve městě Wen-čou v provincii Če-ťiang na jihovýchodě země. Mezi nimi je i osm dětí. Většina obětí zahynula v troskách domů zřícených vichrem. Ve zbylých částech této provincie zahynulo 28 lidí. Ze sousední provincie Fu-ťien jsou hlášeny jen dvě oběti. Zničeno je přes 1000 obydlí a téměř celá provincie je bez elektrické energie. Hustý déšť zničil podle odhadů na 20 000 hektarů polí. Meteorologové předpovídají, že přívalové deště budou pokračovat i v příštích třech dnech.

Masové evakuace

Před příchodem smrště evakuovaly úřady z ohrožených regionů z bezpečnostních důvodů zhruba 1,5 miliónu lidí. Saomai nabral u čínského pobřeží rychlost až 216 kilometrů v hodině. Na pětibodové stupnici síly tropických bouří tak dosáhl čtvrtého stupně.

Saomai, což je ve vietnamštině pojmenování planety Venuše, je už osmou mocnou smrští, která zasáhla Čínu během letošního nezvykle bouřlivého období tajfunů. Za tajfunem Saomai míří k čínskému pobřeží tropická bouře Bopha. Ta se v noci přehnala přes Tchaj-wan; žádné škody ani oběti na lidských životech ale podle vládních zdrojů nebyly hlášeny.