Popravy se podle zprávy konají na širokém spektru různých míst od náměstí a tržišť přes břehy řek a pole až po školy a sportoviště. Hromadných poprav se často účastnil i dav více než tisíce lidí, uvedla zpráva. Někdy byli nuceni popravě přihlížet i příbuzní včetně dětí. Nejmladšímu divákovi bylo sedm let.

Část poprav se konala i ve věznicích nebo v pracovních táborech. Jeden svědek vypověděl, že osmdesát vězňů muselo přihlížet popravě tří žen, které se pokusily utéci do Číny. Úředník z ministerstva vnitra před popravou řekl davu: „To by se mohlo stát i vám“.

ČTĚTE TAKÉ
Utekla z pekla Severní Koreje a skončila v čínském nevěstinci

Zpráva zdůrazňuje, že popravy jsou „klíčovou metodou, jak vyvolat strach a odradit občany, aby se zapojili do aktivit, které si režim nepřeje“.

Popravuje se za široké spektrum činů včetně banálních, jako bylo sledování jihokorejské televize nebo krádež krávy.

Přeběhlíci vypověděli, že většinou odsouzené zastřelí popravčí četa. Tu obvykle tvoří tři lidé, kteří pálí třikrát za sebou. Podle některých výpovědí jsou střelci opilí. Jeden ze svědků se domnívá, že je to proto, že „zabíjení je těžké emočně zvládnout“.

Malé procento odsouzených bylo pověšeno, i když se popravy oběšením měly omezit nebo zrušit v roce 2005. Jeden z autorů zprávy Ethan Šin řekl agentuře AFP, že „to vypadá, že se počet veřejných poprav snižuje“. Dodal, že je možné, že se popravy konají více ve skrytu vzhledem k tomu, že chce KLDR „být uznána za normální stát“.