Mluvčí Tálibánu Zabiulláh Mudžáhid oznámil, že bojovníci hnutí ve městě postupují.

Tajemník provinční rady Hílmandu Madžíd Achonzada řekl, že radikálové se dostali do města poté, co prorazili bezpečnostní okruh, který byl okolo něj vybudován.

Afghánec se dívá na oběť atentátu v Laškargáhu.

Afghánec se dívá na oběť atentátu v Laškargáhu.

FOTO: Abdul Khaiq, ČTK/AP

Ve městě nejprve útočili na kontrolní stanice policie. Poté byl kolem 11:30 místního času spáchán ve čtvrti Muchtár atentát na vozidlo policie. Exploze zabila deset policistů a čtyři civilisty, řekl Hadží Mardžán, velitel policie z nedalekého Nad Alí, který byl vyslán do hlavního města provincie na pomoc. Uvedl, že mezi oběťmi byl i jeho bratr. Dodal, že není jasné, zda bilance obětí je konečná, protože několik lidí je nezvěstných.

Lékař z mezinárodní nemocnice řekl, že bylo přivezeno čtrnáct mrtvých a patnáct zraněných, z nichž čtrnáct bylo zraněno při útoku na policejní vozidlo. Patnáctý byl postřelen.

Afghánští vojáci pálí z minometu na táliby v provincii Kundúz.

Afghánští vojáci pálí z minometu na táliby v provincii Kundúz.

FOTO: Nasir Wakif, Reuters

Několik týdnů obklíčený Laškargáh je jednou ze dvou provinčních metropolí, které se letos pokouší Tálibán dobýt, druhou je Kundúz. Tam se ale podařilo 4. října odvrátit poslední útok, při němž pronikli Tálibové do města a na jeden den obsadili jeho centrum. [celá zpráva]