Muž, který utrpěl vážné popáleniny a byl převezen do nemocnice, kde je pod policejním dozorem, přijel k policejní stanici na předměstí Merrylands ve čtvrtek okolo 19. hodiny. Když si ho policisté všimli a vydali se za ním na kontrolu, založil uvnitř auta požár a najel do brány do podzemního parkoviště.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Lidovci jako možný jazýček na vahách

„Je zázrak, že nikdo jiný nebyl zraněn,“ řekl policejní zástupce Denis Clifford.

Podle komisaře Andrewa Scipioneho nedošlo k tragédii jen díky duchapřítomnosti policistů. „Požár uhasili a vyhodili lahev s palivem, která se nacházela uvnitř auta otevřená,“ vylíčil Scipione a dodal, že auto mohlo explodovat, přičemž se v okolí nacházelo několik lidí včetně kolemjdoucích civilistů.

Policistka u útočníkova auta. Snímek z 21. července 2016

Policistka u útočníkova auta

FOTO: AAP/Sam Mooy, Reuters

Policie provedla v bytě dotyčného na předměstí Greystanes domovní prohlídku a odnesla odtamtud krabici s různými dokumenty a také dva kanystry.

Čekal ho soud

Muž měl v pátek ráno stanout u soudu kvůli násilné hádce se svým příbuzným. „Byl tam rodinný spor ohledně péče o 90letou matku,“ řekla listu The Daily Telegraph jeho sousedka. Čech se jí jen pár hodin před činem u policejní stanice svěřil, že záležitost snáší těžce.

Policejní stanice v Merrylands v nedávné době posílila svoji bezpečnost poté, co se objevilo podezření, že na ni plánoval zaútočit místní 15letý student Farhad Jabar, který zastřelil jejího pracovníka. Úřady vynaložily čtvrt miliónu australských dolarů (4,5 miliónu korun) a budova kromě jiného dostala neprůstřelná okna.