„Západ se v moderních dějinách vyšvihl na vrchol a vytvořil skvělou civilizaci. Jejich média jsou ale plná nezdvořilých a velmi narcistických drben, které cení své tesáky a drápy a stále si uchovávají barbarské mravy,“ píše se v komentáři.

Čínský list nicméně doufá, že se novináři na Západě dají vychovat pod vlivem východní kultury s tradicí starou 5000 let.

Čínští diplomaté se dozajista také v soukromí vysmívají britským úředníkůmz komentáře čínského The Global Times

Samotná slova britské královny podle listu neovlivní vztahy mezi Čínou a Velkou Británií. Deník k tomu uvedl, že „čínští diplomaté se dozajista také v soukromí vysmívají britským úředníkům“. Poznamenal také, že nahrávku určitě nevynesl nikdo z úředních míst, protože to by bylo „hrubé a drzé“.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: V Číně cenzoři přerušili vysílání BBC, když běžela zpráva o stížnosti Alžběty II. na čínskou státní návštěvu

Komentář vyšel jen v čínském vydání, v anglickém vydání chybí, stejně jako na zprávu nenarazí čtenář anglické internetové verze People’s Daily, deníku vládnoucích komunistů, a v dalších médiích jako China Daily.

Náročná zkouška

Tento server zmínil Alžbětu II. naposledy před třemi týdny, když připomněl její 90. narozeniny a skutečnost, že byla před 30 lety prvním britským monarchou, který navštívil Čínu.

Prezident Si navštívil Londýn loni na podzim, kde se mu dostalo okázalého přijetí. Královna označila chování čínských diplomatů za neomalené při úterní recepci v zahradách Buckinghamského paláce. Stalo se tak v rozhovoru s velitelkou londýnské policie, která uvedla, že pro ni zajištění bezpečnosti během návštěvy bylo vzhledem k chování čínských hostů náročnou zkouškou.