„Byla to hlasitá rána, která nás vyděsila,” vylíčil kolaps jeden ze svědků pro agenturu Reuters. Dodal, že stavbaři na inkriminovaném místě betonovali ještě předchozí večer.

Jeden ze zraněných dodal: „Kolem 12:45 jsem náhle slyšel velký hluk a všechno ztmavlo. Ztratil jsem vědomí.” Vytáhl ho řidič a pomohli mu místní obyvatelé.

Jogeš Šarma seděl v malé pouliční čajovně s přáteli, když viděli, jak se nadjezd překlenující šířku ulice "s hlasitým rachotem zřítil dolů". "Položil jsem čaj a utíkal," řekl 23letý Šarma. "Na místě jsem se rozbrečel." Pod betonem myly rozmačkané míchačky, taxíky i rikši a a zkrvavené nohy zasypaných lidí.

Panují obavy, že pod betonovými a kovovými troskami uvízlo mnoho dalších lidí, některé zdroje odhadují, že jich je až 150. Stavba se totiž zřítila na rušnou ulici.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Bezpečnostní kamera natočila pád mostu v Kalkatě

Na místo se hned seběhli místní obyvatelé, aby holýma rukama vyprostili přeživší. Svědkové si stěžovali na pomalou reakci úřadů a záchranných složek.

Na místě zasahuje na tři sta vojáků ze čtyř jednotek a tři armádní zdravotnické týmy. Dalších pět záchranářských týmů je ze sil určených pro zvládání katastrof.

Záchranáři pátrají po přeživších.

Záchranáři pátrají po přeživších.

FOTO: ANI, Reuters

Mostní nadjezd byl rozestavěný od roku 2009 a podle agentury Reuters už měl být několikrát dokončen, ale stavební firma vždy znovu termín odevzdání posouvala. Není vyloučeno, že k nehodě vedlo podvodné použití nevyhovujícího materiálu a nedostatečná kontrola.

Ministr Mamata Banerdží prohlásil, že původcům neštěstí hrozí postih: „Proti stavební firmě a dalším zodpovědným budou podniknuty tvrdé akce.”

Zástupce hajdarabádské stavební firmy IVRCL Construction Panduranga Rao ale k příčině pádu uvedl, že „nejde o nic jiného než o Boží dílo”.

Stavba se zřítila na rušnou ulici.

Stavba se zřítila na rušnou ulici.

FOTO: Rupak De Chowdhuri, Reuters