Prozatím není jasné, jaké povahy byla druhá střela. Jihokorejská agentura Jonhap uvedla, že to mohla být střela, která se během letu rozpadla.

Raketové testy KLDR již kritizovala nejen Jižní Korea, ale také JaponskoSpojené státy. Washington vyzval Pchjongjang, aby se vyvaroval všech akcí, které by mohly ještě více vyhrotit již tak napjaté vztahy na Korejském poloostrově. Americké ministerstvo zahraničí oznámilo, že situaci v regionu bedlivě sleduje.

Japonský premiér Šinzó Abe v projevu v parlamentu vyzval KLDR, aby od dalších takových testů upustila. Řekl také, že proti dnešním zkouškám protestuje a že takovéto odpaly jsou extrémně problematické.

Podle mluvčího jihokorejského ministerstva obrany byla první střela odpálena v pátek v 05:55 místního času (dnes 21:55 SEČ) do Japonského moře. Druhá střela odstartovala ze stejné oblasti krátce poté.

Kim hrozí jaderným útokem

Po lednovém jaderném testu Severokorejců následovaném sérií odpalů severokorejských balistických raket je napětí na Korejském poloostrově nejvyšší za dlouhou dobu. OSN potrestala Pchjongjang za jadernou zkoušku novými sankcemi. Další zvýšení napětí přinesly jihokorejsko-americké manévry, které začaly minulý týden. KLDR je považuje za nácvik invaze.

Kim Čong-un minulý týden prohlásil, že jeho země pokročila ve zmenšování jaderných hlavic tak, že mohou být umístěny na balistických raketách. Země zároveň pohrozila jaderným úderem svému jižnímu sousedovi a USA.