„Chci se s Messim setkat, být s ním, líbí se mi, jak hraje. Mám ho moc rád,“ řekl v pondělí AFP chlapec, jehož fotografii vystavil v polovině ledna na Facebooku jeho bratr.

Snímek zachycuje pětiletého Murtazu, jak se po štěrku prohání s míčem a na sobě má dres z igelitových tašek v modrobílých barvách a s ručně připsaným jménem Messi.

„Mockrát na mě naléhal, abych mu koupil Messiho dres, ale to je moc drahé,“ řekl AFP hochův otec Muhammad Aríf Ahmádí.

Lionel Messi v Barceloně

Lionel Messi v Barceloně

FOTO: ČTK/AP

Fotografie obletěla celý svět a dostala se až k Messimu. Afghánská fotbalová asociace v pondělí potvrdila, že se fotbalistovi zástupci na ni obrátili, aby se domluvili na možnosti setkání slavného kanonýra se svým kábulským fanouškem.

Nebude to tak snadné, protože v Afghánistánu nadále zuří boje a povstalci z Tálibánu útočí prakticky denně. V pondělí zaútočil sebevražedný útočník u jedné z policejních stanic v hlavním městě Kábulu a zabil nejméně 20 lidí.

„Bydlíme v oblasti obklopené Tálibánem a džihádisty z Islámského státu,“ poznamenal otec rodiny, která patří k menšinovému, historicky perzekvovanému šíitskému etniku Hazárů.

Podle vedení afghánského fotbalu zatím není vyloučeno setkání na půdě Španělska, Afghánistánu anebo nějaké třetí země. Pomoci je podle AFP připravena i španělská ambasáda v Kábulu. Messiho management se k plánům nechce vyjadřovat. Chlapci se ale prý bude snažit splnit sen. Mezitím mu pošle alespoň pravý Messiho dres.