V objektu základny byla ráno slyšet palba a výbuchy a vojáci údajně hledají dva útočníky, kteří jsou na svobodě. „Myslíme si, že jeden nebo dva teroristé jsou stále na základně a střílejí. Snažíme se je dopadnout,” řekl policejní velitel státu Paňdžáb. Podle indické televize jsou uvnitř objektu stále dva útočníci, armádní zdroj citovaný agenturou Reuters tvrdí, že jednoho z nich se podařilo zabít.

Indičtí vojáci zaujali pozice u letiště Patánkót

Indičtí vojáci zaujali pozice u letiště Patánkót

FOTO: Channi Anand, ČTK/AP

Nedělní akce při vyčišťovací a zadržovací operaci si vyžádala další oběť z řad armády, uvedl superintendant policie státu Pandžáb K. K. Bakši. Počet oběti tak na straně vládních sil tak sloupl na sedm. Podle indických sdělovacích prostředků je mezi nimi podplukovník, který sloužil v elitní jednotce národní gardy. Dva strážní padli hned při sobotním útoku, další čtyři podlehli přes noc zraněním. Při operaci prý bylo zraněno 12 vojáků.

Indický vrtulním Mi-17 nad zákaldnou Pathánkót

Indický vrtulník Mi-17 nad základnou Pathánkót

FOTO: Channi Anand, ČTK/AP

V sobotu se podařilo zabít čtyři z útočníků. [celá zpráva]

Vyčišťovací akci komplikuje, že letecká základna je mimořádně rozlehlá, zabírá území 14 kilometrů čtverečných. Umístěny jsou na ni letité stíhací MiGy-21, záchytné stíhačky MiG-25 a bitevní helikoptéry Mi-35.

Indická policie a milice prohledávají auto na cestě u základny Pathánkót.

Indická policie a milice prohledávají auto na cestě u základny Pathánkót.

FOTO: Mukesh Gupta, Reuters

Zatím není známo, kdo zaútočil na leteckou základnu vzdálenou padesát kilometrů od pákistánských hranic asi 430 km severně od Dillí. Indie z ní podezřívá muslimské separatisty z Kašmíru podporované Pákistánem. Pákistánské ministerstvo zahraničí ale útok odsoudilo.