Policie se podle svého šéfa snaží „dát dohromady všechny kousky skládačky“, je ale nucena představovat si, co muž podezřelý ze spáchání útoku dělal v prolukách, kde jeho pohyb měly zachytit pouliční kamery. Jenomže nezachytily, protože byly rozbité.

„Občas je na ulici dvacet kamer, ale jen pět jich funguje. Musíme ztrácet čas tím, že si domýšlíme,“ přiznal novinářům viditelně frustrovaný prezident policie a dodal, že v Thajsku chybí technologie, kterými běžně disponují vyšetřovatelé na Západě. Thajsko proto požádalo o technickou spolupráci několik dalších zemí.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Turista natočil okamžik výbuchu v Bangkoku.

Útok u svatyně Erawan si vyžádal dvacet mrtvých a desítky zraněných. Policie zveřejnila minulý týden fotografii a podobiznu podezřelého a uvedla, že byl součástí širší sítě. Zdá se, že od té doby se vyšetřování dál nepohnulo, uvedla AP.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Bezpečnostní kamery zachytily muže podezřelého z atentátu v Bangkoku.

Thajská policie také v pondělí oznámila zneškodnění granátu, který objevil dělník na staveništi v hlavním městě. Granát podle vyšetřovatelů ležel pod zemí nějaký čas. Policejní pyrotechnici ho zneškodnili.