Radikálové oznámili Chorvatovu smrt prostřednictvím sociální sítě Twitter. Zveřejnili také fotografii mrtvého těla s uříznutou hlavou. Snímek doprovázelo vysvětlení v arabštině, že jde o odvetu za účast Chorvatska na válečném tažení proti Islámskému státu. Následná zpráva na Twitteru naznačuje, že Salopka zabili dva muži.

Zatím nebylo oficiálně potvrzeno, že jde skutečně o zadržovaného Salopka.

Třicetiletého otce dvou dětí, který v Egyptě pracoval jako topograf pro francouzskou firmu Compagnie Générale de Géophysique, unesli radikálové koncem července. Minulý týden ho ukázali na videu. [celá zpráva]

Salopek oděný do vězeňské blůzy upozorňoval na to, že mu zbývá posledních 48 hodin, pokud Káhira nepropustí ženy vězněné v egyptských věznicích. Ze záznamu nebylo zcela jasné, koho konkrétně by chtěli radikálové osvobodit.

Termín minul, aniž byla oznámena dohoda s únosci. Egyptské ministerstvo vnitra oznamovalo, že žádné další požadavky neobdrželo. Ministerstvo zahraničí zase naznačovalo, že úřady mají několik stop, které by je mohly k Salopkovi dovést. To se však nenaplnilo.

Sinajská provincie je odnoží Islámského státu na Sinaji, která kromě dalšího stojí za červencovým raketovým útokem na loď egyptského námořnictva ve Středozemním moři. [celá zpráva]