Nejvyšší francouzský představitel na Réunionu Dominique Sorain řekl, že vzlétl vojenský transportní letoun, který hlídkuje nad pobřežím. Vyplula i loď, ale ta se musela kvůli špatnému počasí vrátit. Pátrat se bude v oblasti o ploše 120krát 40 kilometrů kolem pobřeží ostrova.

Podle něj budou nasazeny i vrtulníky, zatímco policisté a vojáci budou hlídkovat na východním pobřeží ostrova, kde byl nalezen kus křídla. „Bude to trvat týden, po kterém uvedeme první závěry,“ řekl Sorain.

FOTO: Novinky.cz s použitím Mapy.cz a BBC

Zatím byl nalezen flaperon, kombinující funkci křidélka a klapky, ale dokud nebude plně prozkoumán, nelze říci, že skutečně patřil zmizelému Boeingu 777 Malaysia Airlines, jak to už potvrdili Malajsijci.

Malajsijský ministr dopravy Liow Tiong Lai řekl, že nátěr a další technické detaily jasně ukazují, že flaperon byl součástí zmizelého stroje, vyjádřil však pochopení, že Francouzi s potvrzením čekají.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Animace mořských proudů, které mohly zanést trosky na Réunion.

Další nalezené objekty zřejmě nebyly součástí letadla. Uvedl to jak australský vicepremiér Warren Truss, tak francouzští vyšetřovatelé.

Boeing 777 se ztratil 8. března 2014. Stroj letěl z Kuala Lumpuru do Pekingu a na palubě měl 239 lidí.