Nové nálezy potvrdil malajsijský ministr dopravy Liow Tiong Lai. Podle něj se našlo „mnoho předmětů“.

Ministr ovšem zatím nemůže říct, že okénko bylo rovněž ze ztraceného boeingu na letu MH370. „Mohu pouze potvrdit, že jsou to trosky letadla,“ řekl.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Animace mořských proudů, které mohly zanést trosky na Réunion.

Zdroj: Reuters

Nalezené předměty poputují do speciální laboratoře ve francouzském Toulouse, stejně jako flaperon, který byl na ostrově nalezen před týdnem. V jeho případě analýza prokázala, že je to kus ze zmizelého boeingu, ohlásil ve středu malajsijský premiér Najib Razak. [celá zpráva]

FOTO: Novinky.cz s použitím Mapy.cz a BBC

Francouzské úřady však oproti Razakovi byly ve svém prohlášení opatrné, když poukázaly na to, že jde jen o výsledek prvních testů. Státní zastupitel Serge Mackowiak nicméně prohlásil, že existují „silné náznaky“, že jde skutečně o díl z hledaného stroje. Dodal ale, že je potřeba provést další rozbory a testy.

Australský premiér Tony Abbott, jehož země zdlouhavé mezinárodní pátrání po vraku v Indickém oceánu koordinovala, nicméně první výsledky přivítal slovy, že vyřešení „matoucí záhady“ letu MH370 je konečně blíže.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Flaperon nalezený na Réunionu.

Boeing 777 společnosti  Malaysian Airlines zmizel z radarů loni v březnu během letu z Kuala Lumpuru do Pekingu. Stočil se na jih a podle expertů havaroval v odlehlé části Indického oceánu. Na jeho palubě bylo 239 lidí. Pátrání po jakékoli stopě bylo až do minulého týdne bezúspěšné.