Nigerijská armáda neuvedla, zda mezi osvobozenými jsou dívky unesené loni na jaře ze školy v Chiboku. Ty se při podobných předchozích akcích objevit nepodařilo. Oznámila ale, že při akci byl dopaden jeden z velitelů Boko Haram.

Nigerijské letectvo rovněž informovalo, že bylo zabito „velké množství” radikálů při odrážení útoku na vesnici Bitta, která leží asi pět kilometrů jihozápadně od armádních operací kolem města Bama. To je přibližně 70 kilometrů na jihovýchod od Maiduguri, správního střediska svazového státu Borno.

Nedělní prohlášení nigerijské armády neobsahuje informace o tom, kdy se útoky odehrály.

Nigerijská armáda často oznamuje úspěšné akce proti islamistům. Například ve čtvrtek vojáci sdělili, že se jim podařilo ve státě Borno osvobodit další desítky unesených žen a zabít přitom neupřesněný počet členů Boko Haram.

Boko Haram bojuje od roku 2012 za zavedení islámského práva šaría v zemi. Dosud zabilo na 15 500 lidí. Když začalo loni operovat i v Čadu, Nigeru a Kamerunu, tyto země se spojily a s Nigérií zahájily rozsáhlou akci, při které se Boko Haram podařilo vytlačit z většiny území, které za tři roky ovládlo.