Stroj směřující do malajsijské metropole Kuala Lumpuru se vracel krátce po vzlétnutí kvůli varování kontrolních mechanismů před možným požárem motoru.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Letadlo se zbavovalo paliva už uvolněného z nádrže a obrátilo se na přistání. Přistálo bezpečně na nouzové přistávací ploše,“ řekla agentuře Reuters mluvčí australského úřadu pro leteckou bezpečnost.

Stroj v Melbourne zůstal, aby ho podrobně prohlédli technici, a pasažéři museli přestoupit na náhradní spoj.

Společnost Malaysia Airlines se „technicky“ nachází v bankrotu, oznámil před dvěma týdny její ředitel Christoph Mueller. Provoz firmy ochromily dvě katastrofy z předchozího roku – nejprve zmizení airbusu s 239 lidmi na palubě cestou z Kuala Lumpuru do Pekingu, a následně sestřelení dalšího letounu nad východní Ukrajinou. Po zmizelém letadle se dosud nenašla jediná stopa. Tragédii na Ukrajině nepřežil žádný z 298 lidí na palubě.

Firma nyní funguje díky dotacím malajsijské vlády.