„Převládá názor, že není šance, aby byl nalezen někdo živý, takže jsme mohli začít narovnávat loď,“ uvedl mluvčí ministerstva dopravy Su Čcheng-kuang.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Plavidlo, z něhož nad hladinu vyčnívala jen část dna, otočily a narovnaly v noci na pátek dva jeřáby. Za rozbřesku ležela loď na boku, o pár hodin později se na Twitteru objevily fotografie už narovnaného plavidla, u něhož se zdálo, že má poškozenou střechu.

Záchranáři se nyní soustředí na nalezení zbývajících těl. Zatím jich vyzdvihli 97.

Vyzvednutá loď

Vyzvednutá loď

FOTO: Kim Kyung-Hoon, Reuters

Jeřáby zdvihají loď Eastern Star na hladinu

Jeřáby zdvihají loď Eastern Star na hladinu.

FOTO: Stringer, Reuters

Mluvčí resortu dopravy Su také slíbil, že nehoda bude řádně vyšetřena a úřady nebudou nic tajit. Reagoval tak na kritiku příbuzných pasažérů, kteří si stěžovali na pomalý postup záchranářů a neschopnost úřadů komunikovat.

Nehodu přežilo jen 14 lidí, většinou z lodě, která se údajně potopila během pár desítek sekund, na posledních chvíli z lodě vyskočili. Tři lidi vytáhli potápěči z trupu – zachránila je vzduchová kapsa v místě, kde se nacházeli.

Je to nejtragičtější lodní nehoda za více než 60 let vlády komunistů. Dosud nejtragičtějším v posledních letech bylo potopení námořního trajektu u provincie Šantung v listopadu 1999. Tehdy zemřelo 280 lidí.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Záchranáři finišují s přípravami na otočení potopené čínské lodi.