Zboží, které není povolené, dodávají Krejčířovi do cely denně, řekl zdroj z věznice Kgosi Mampuru, kde Krejčíře věznili donedávna, než ho přemístili do zařízení Zonderwater. „Ten chlap se dokonce chvástá tím, že si může kdykoliv objednat Coca-Colu,“ dodal.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Jediné, co zůstává Krejčířovi zapovězeno, jsou jeho manželská práva, doplnil další zdroj z druhé věznice. „Má tady všechno – tělocvičné nářadí, televizi, rádio,“ dodal.

Mluvčí vězeňské správy to ale popřel. Zařízení ke cvičení sice podle něj Krejčíř na cele má, televizi však sdílí s dalšími. „Vězeň čekající na soud je v současnosti v nápravném zařízení, které nemá posilovnu, takže na tom, že má nářadí u sebe, není nic zvláštního. Na televizi má zadržovaný právo, je to ale privilegium skupinové a týká se i ostatních vězňů,“ vysvětlil Ofentse Morwane.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Radovan Krejčíř si kope ve vězení s Oscarem Pistoriusem.

Současně potvrdil, že se na Krejčíře vztahují přísnější bezpečnostní opatření poté, co se k němu někdo opakovaně snažil propašovat mobil.

Pracovník věznice Kgosi Mampuru uvedl, že jednou byl telefon schován v krabicovém mléku, jindy zase v balení s pizzou.

Radovan Krejčíř, který byl v Česku odsouzen k deseti a půl roku vězení za více než půlmiliardový daňový únik, čelí v JAR několika obžalobám, kromě jiného z účasti na vraždách.