Úterní otřesy nejvíc postihly oblast mezi Káthmándú a Mount Everestem. Sesutá půda na mnoha místech zablokovala přístupové cesty k horským vesnicím. Lidé jsou vyděšení a strávili noc pod širým nebem. Místním úřadům začínají docházet nejnutnější humanitární potřeby.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Nepál se přitom ještě nevzpamatoval ze zemětřesení o síle 7,8 stupně, které udeřilo 25. dubna a zabilo přes 8000 lidí.

Pátrání po vrtulníku

Nepálská armáda nasadila 400 vojáků do pátrání po americkém vrtulníku, který je od úterka pohřešován. Podle nových zpráv zřejmě spadl do řeky v oblasti vzdálené asi 80 kilometrů severovýchodně od Káthmándú.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Následky úterního zemětřesení v Nepálu.

Zdroj: Reuters

Pentagon oznámil, že stroj byl zapojen do humanitárních operací a na palubě bylo šest amerických a dva nepálští vojáci. Před přerušením kontaktu si posádka stěžovala, že má problémy s palivem.

Mezi záchranáři, kteří přijeli do Nepálu pomáhat po dubnových otřesech, jsou také Češi; po úterním zemětřesení jsou všichni v pořádku. V Nepálu je ještě asi 20 dalších Čechů a také ti jsou v pořádku, stejně jako Češi v Indii, informovaly české úřady.