Když ho záchranáři vynášeli z trosek na nosítkách, vítaly ho davy. Jeho obličej byl pokrytý prachem ze sutin. Do ruky měl zavedenu infúzi. Okolo krku měl bandáž. Vypadal, že je v šoku, a v jasném světle pomrkával.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Při vyprošťování chlapce pomáhal americký tým, jemuž trvalo několik hodin, než ho dostal ven. Podle jeho vedoucího Andrewa Olvery nebyl chlapec sice hluboko, ale byl uvězněn dvěma zhroucenými patry domu.

Záchranáři v Nepálu vytáhli po pěti dnech z trosek v Káthmándú patnáctiletého chlapce.

Záchranáři v Nepálu vytáhli po pěti dnech z trosek v Káthmándú patnáctiletého chlapce.

FOTO: Niranjan Shrestha, ČTK/AP

Olvera ještě před vyproštěním řekl: „Máme světla, máme generátory, máme bourací kladiva a zkusíme ho dostat ven.”

Nepálský policista L. B. Basnet podle ČTK novinářům řekl, že s ním chlapec zavalený v sutinách mluvil a žádal ho o vodu: "Když jsem se k němu dostal, děkoval mi. Reagoval na moje dotazy. Řekl mi své jméno, adresu. Já jsem mu dal vodu a ujistil jsem ho, že už se k němu brzy dostaneme." Právě Basnet vlezl do díry v sutinách a chlapce vytáhl ven.

Už dříve byl vyproštěn po osmdesáti hodinách osmadvacetiletý mladík s rozdrcenou nohou [celá zpráva]

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Záchranné práce v Nepálu komplikuje déšť

"Další přeživší již asi nebudou objeveni," prohlásil podle Reuters šéf centra pro řešení přírodních katastrof při nepálském ministerstvu vnitra Rámešvár Dandal. Postěžoval si na nepříznivé podmínky: "Ke všem problémům se nyní ještě přidal déšť. Zdá se, že příroda je proti nám."

Mnoho lidí spí od sobotní katastrofy pod širým nebem jen pod nouzovými přístřešky. OSN podle ČTK uvedla, že při zemětřesení bylo zničeno nebo poškozeno na 600 tisíc domů.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Muži, který přežil pod troskami 80 hodin, museli lékaři amputovat nohu. Zdroj: Reuters