„Operace trvala 30 dní. Záchranná skupina byla stažena. Omlouváme se rodinám obětí. Snažili jsme se, co to šlo, abychom pohřešované oběti nalezli,“ citovala agentura Reuters indonéského viceadmirála Widoda.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Pátrání po hlavní části trupu nejprve komplikovalo špatné počasí a silné proudy. Veškeré snahy o její vyzvednutí v minulých dnech selhaly. Nejprve prasklo lano, pak se začal vrak rozpadávat. Podle záchranářů se v něm však už navzdory očekávání nenachází žádná další těla.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Vyšetřovatelé ohledávají trosky trupu zříceného letadla

Pátrači jich zatím vyzvedli 70. Na palubě letounu, který se za bouře zřítil 28. prosince cestou ze Surabaye do Singapuru, bylo 162 lidí.

Příčinu nehody mají pomoci objasnit černé skříňky, které se podařilo vyzvednout. Na závěry si bude nutné počkat. Indonéští vyšetřovatelé v úterý upozornili, že první zpráva, již tento týden předloží Mezinárodní organizaci pro civilní letectví (ICAO), nebude ještě vycházet ze záznamů černých skříněk.