„404 – Letadlo nenalezeno,“ oznamoval nápis s fotografií ještěrky ve fraku a cylindru s dýmkou, na jejímž pozadí byl Airbus A380. Pod nimi bylo připsáno, že do systému společnosti pronikl Kybernetický chalífát. Útočníci se původně přihlásili k Islámskému státu, když napsali, že Islámský stát zvítězí. Toto prohlášení však později stáhli.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Letecká společnost uvedla, že útok nebude mít na její klienty a rezervační systém dopad. Osobní data zákazníků jsou podle ní v bezpečí. Aerolinie však obnovovaly běžný provoz svých stránek několik hodin. Hackeři navíc na svém twitterovém účtu slíbili, že brzy zveřejní údaje ze serverů společnosti, do nichž vnikli.

Malaysia Airlines loni přišla o dva své Boeingy 777. První letadlo beze stopy zmizelo při letu z Kuala Lumpuru do Pekingu nad Indickým oceánem. Na palubě bylo 293 lidí.

Druhý stroj byl v létě sestřelen nad východní Ukrajinou. Nepřežil nikdo z 298 lidí na palubě.

Hackerská skupina Lizard Squad už dříve napadla systémy společností Sony a Microsoft. Fanouškům počítačových her o Vánocích znemožnili přihlášení přes XBox Live a PlayStationy, upozornila BBC.