Kapitán hlídkového plavidla indonéského námořnictva v pondělí sdělil, že se jeho posádce podařilo objevit v moři předmět, který by mohl být ocasní částí zříceného airbusu. Právě v ocasní části bývají černé skříňky uloženy.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Člen pátracího týmu na lodi KN Purworejo

Člen pátracího týmu na lodi KN Purworejo.

FOTO: Beawiharta, Reuters

I když se počasí zlepšilo, takže bylo možné obnovit pátrání a spustit sonar, indonéští a ruští potápěči se pod hladinu spustit nemohli a také dálkově ovládané kamery měly v pětimetrových vlnách a silných proudech značné potíže a nepřinesly dost kvalitní závěry. Tajemník národní pátrací a záchranné služby Tatang Zainudin uvedl: „V probíhající misi závodíme s časem a počasím.“

Pátrací operace ještě v neděli komplikovalo špatné počasí.

Pátrací operace ještě v neděli komplikovalo špatné počasí.

FOTO: Beawiharta, Reuters

Představitel indonéského letectva Jhnson Supriadi dodal: „Počasí nám teď pomáhá, viditelnost je asi šest kilometrů, nejsou nízké mraky a vítr se utišil. Kvůli silným proudům každý den rozšiřujeme pátrací oblast.”

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Pátrání po černých skříňkách zříceného letadla pokračuje.

Doplnil, že operace se účastní několik desítek lodí a nasazeny byly i vrtulníky. V uplynulých dnech bylo na mořském dně asi 160 kilometrů od Bornea identifikováno pět velkých předmětů, který by mohly být částmi rozpadlého letadla.

Indonéský pátrací vrtulník nad průlivem Karimata

Indonéský pátrací vrtulník nad průlivem Karimata.

FOTO: Beawiharta, Reuters