Rada Českého rozhlasu konstatovala, že pořad vulgárními výroky porušil mediální zákon i kodex rozhlasu. Současně ale radní uznali, že situace byla výjimečná. Moderátor byl v přímém přenosu a roli prý hrálo i překvapení ze situace a fakt, že mluvil s hlavou státu.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Obvykle by měl moderátor na vulgarity reagovat a pokusit se zpovídanému zabránit, aby je používal.

Radní vyzvali rozhlas, aby do budoucna podobné situaci zabránili a dodrželi kodex. [celá zpráva]

"Mě se bezprostředně toto rozhodnutí rozhlasové rady netýká, závisí na tom, co s tím udělají redaktoři. Podle mých informací si oni přejí pokračovat v nezměněném formátu v rozhovorech z Lán," řekl Zeman. "Šlo o překlad sprostého slova, ale ten, který ho přeloží, není sám sprostý. Totéž se týkalo jednoho výroku pana Schwarzenberga," poznamenal prezident.

Dodal, že skupina Pussy Riot nestojí za to, aby o ní mluvil dvakrát. "A kromě toho můj přesný překlad jejich názvu už snad všichni znají, tak nepředpokládám, že o této skupině budu ještě někdy mluvit," doplnil.