Diana Tolstovová zkolabovala v náruči manžela jen pár minut po projití rámem. Ten uvedl, že kontrole s manželkou ukazovali potvrzení, že žena potřebuje zařízení na podporu činnosti svého srdce, ale kontroloři ji přesto nechali elektronickým rámem projít stejně jako ostatní.

„Nevím, co se stalo, ale prošla tím. Když jsme byli u odletové brány, začala mít závrať a najednou zkolabovala. Chytil jsem ji do náruče a volal pomoc. Trvalo to několik minut, než dorazili lékaři, ale ti pak nevěděli, co dělat. Neposkytli jí žádnou první pomoc, ani nevolali sanitku. Moje nádherná Diana mi umřela v náruči,“ popsal ženin manžel Maxim.

Policie a letištní úřady uvedly, že tragický případ vyšetřují. Letiště přiznalo, že žena neměla elektronickým rámem procházet, vinu ale odmítá.

„Ochranka a zaměstnanci letiště mají přísné instrukce, jak zacházet s lidmi s kardiostimulátory. Varujeme je, aby je nikdy nenechali projít detektorem kovů. Obyčejně si prohlédnou jejich doklady a nechají je projít (mimo). V tomto případě na to buď pacientka zapomněla, nevěděla o tom, anebo ji zmátla opatření na letišti,“ uvedl mluvčí.