Zásilková služba přišla na morbidní obsah při rutinním skenování obsahu balíčků. V zásilce byla dětská hlava, části nohou, dospělé srdce a „kusy kůže“ včetně jednoho, který je zjevně z dospělého těla a je na něm velké tetování.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Nalezené části nepocházejí z jednoho těla,“ řekl agentuře AFP policejní důstojník Čavalit Prasopsin. „Poslali jsme je na prozkoumání do laboratoře, kde mimo jiné zjistí, zda šlo o děti zemřelé po porodu, anebo při potratu,“ dodal.

Thajští policisté na tiskové konferenci ukazují fotografie nalezených částí lidských těl.

Thajští policisté na tiskové konferenci ukazují fotografie nalezených částí lidských těl.

FOTO: Chaiwat Subprasom, Reuters

Části těl byly pečlivě uloženy v nádobách s formaldehydem, což vyvolává spekulace, že mohly být určeny pro nějakou sbírku anebo ke vzdělávacím účelům, dodal Čavalit. Policie už zjistila, že šlo o exponáty ukradené z lékařského muzea jedné z největších bangkockých nemocnic.

Zásilka od amerického turisty

Odesilatelem byl jednatřicetiletý americký turista Ryan McPherson, který policii sdělil, že tyto předměty koupil na jednom z bangkockých nočních trhů. Policii řekl, že mu kusy těl připadaly bizarní, a proto je chtěl poslat přátelům do USA.

V Thajsku přitom nejde o první podobný nález. V roce 2012 objevila tamní policie šest lidských plodů, které byly tepelně upravené a pokryté zlatými plátky, patrně v rámci rituálu černé magie.

V thajských rituálech černé magie, které provozují také některé čínské komunity, se předpokládá, že uchovaný lidský plod přináší štěstí svému majiteli. Tyto relikvie jsou proto často drženy v malých svatyních doma nebo ve firmě vlastníka.