Ruské ministerstvo zahraničí upřesnilo, že Čche by měl přijet v pondělí 17. listopadu do Moskvy, odkud bude pokračovat do měst Chabarovsk a Vladivostok na ruském dálném východě. Návštěvu ukončí 24. listopadu. Ministerstvo uvedlo, že by Rusko chtělo se severokorejským činitelem jednat o hospodářských vztazích, situaci na Korejském poloostrově a v severovýchodní Asii a dalších mezinárodních otázkách.

Severní Korea má zájem na zlepšení vztahů s Ruskem vzhledem k oslabování svazku s jejím tradičně nejbližším spojencem Čínou, kterou rozhořčil loňský třetí severokorejský jaderný test a raketové zkoušky. Lavírování mezi Čínou a Ruskem je pro severokorejskou politiku typické už od poloviny padesátých let.

Návštěva Čche Rjong-hea v Rusku je také dávána do souvislosti s očekávaným nezávazným hlasováním Valného shromáždění OSN o rezoluci týkající se porušování lidských práv v KLDR.

Loni Čche Rjong-he jednal v Číně s tamním prezidentem Si Ťin-pchingem, jemuž slíbil, že KLDR podnikne kroky k obnovení šestistranných rozhovorů o severokorejském jaderném programu.  [celá zpráva]

Letos byl jedním z členů severokorejské delegace, která přijela do Inčchonu na závěr asijských her a jednala s vysokými jihokorejskými představiteli. Právě její návštěva přispěla k opatrnému obnovení dialogu mezi oběma zeměmi.  [celá zpráva]