„Epidemie v Nigérii byla zastavena. Je to obdivuhodný úspěch, který světu ukazuje, že ebolu lze zastavit,“ řekl na tiskové konferenci v hlavním městě Abuja představitel WHO v Nigérii Rui Gama Vaz.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Stosedmdesátimiliónová Nigérie se stala po Senegalu druhou africkou zemí, jíž se podle vyjádření WHO podařilo s ebolou vypořádat. Epidemie ale dál řádí v Libérii, Sieře Leoně a Guineji.

FOTO: David Ryneš, Yahoo Maps

Vyrovnat se velmi dobře se smrtící virovou nákazou, která v Africe v posledních měsících usmrtila přes 4550 lidí, se Nigérii podle agentury AFP podařilo i přes špatný stav tamního zdravotnictví.

Nigerijské úřady podle WHO byly úspěšné, protože reagovaly velmi rychle a nechaly prověřit stav všech osob, které přišly do styku s nakaženými. V Lagosu a v Port Harcourtu bylo pod dohledem na 900 lidí. K této práci bylo vyčleněno 1800 zdravotníků.