„Přišel o milovanou osobu, sebeúctu, většinu přátel, kariéru, všechny nemovitosti, všechny své peníze. Ztratil vše. Je to člověk, kterého je třeba odstranit ze společnosti? Říkáme, že ne,“ prohlásil Roux a dodal, že Pistorius je po sedmi měsících nákladného soudního řízení „nejen bez prostředků, ale také zlomený“ člověk.

Obhájce požádal soudkyni, aby byla shovívavá. Veřejně prospěšné práce jsou podle něj dostatečným trestem, protože je to trest nápravný, který poslouží všem. Podle Rouxe to nemusí být jen 16 hodin měsíčně, jak dříve navrhovala obhajoba. [celá zpráva]

U soudu také zaznělo, že Pistorius nechce zpátky peníze, které posílal rodičům Steenkampové. Každý měsíc jim zasílal 6000 randů (zhruba 11,5 tisíce korun). Podle Rouxe tak činil proto, aby jim pomohl v těžkostech. Když je nyní Steenkampovi vracejí, může peníze dostat charita.

Proti mírnému trestu je rozhodně obžaloba. Hlavní žalobce Gerrie Nel řekl, že pokud Pistorius neskončí ve vězení, nebyl by to žádný trest v případě tak závažného trestného činu, jaký spáchal. „Trest by měl odrážet princip nedotknutelnosti lidského života,“ poznamenal Nel. Navrhuje desetileté vězení.

Pistorius zabil svoji přítelkyni ve svém domě v Pretorii loni na svatého Valentýna. Tvrdí, že střílel po domnělém zloději.