Zdravotnice Jacintha Saldanhaová se v roce 2012 stala obětí žertu dvou australských rozhlasových moderátorů. Ti zavolali do nemocnice, kde byla manželka prince Williama hospitalizována kvůli těhotenské nevolnosti, předstírali, že jsou členy královské rodiny, a zjišťovali stav vévodkyně z Cambridge. Saldanhaová hovor přepojila na oddělení, kde Kate ležela, a tamní sestra telefonující informovala o jejím stavu.

Tři dny nato, 7. prosince 2012, Saldanhaová spáchala sebevraždu oběšením. V Británii nyní začalo soudní vyšetřování případu. Mediální skupina Southern Cross Austereo, která australskou rozhlasovou stanici 2Day FM vlastní, uvedla, že peníze budou převedeny na fond určený pro rodinu Saldanhaové.

Omluva v slzách

„Nemyslíme si, že by tento dar mohl nějakým způsobem vynahradit rodině její ztrátu, doufáme ale, že by jí mohl v budoucnu pomoci," konstatovala zmíněná společnost v pátek večer. Moderátorka Melanie Greigová, která se po incidentu již ke své práci nevrátila, se v pátek v slzách omluvila příbuzným londýnské zdravotnice, z níž si vystřelila.