“Je to tak nespravedlivé. Jsou tak mladé. Kéž bych se mohla nabídnout výměnou,” prohlásila nedávno zpěvačka k údělu dívek, kterým islamisté hrozí provdáním a prodejem.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

“Proboha, je jim 12 až 15 let. Já jsem starší a zkušenější. I kdyby mě mělo mít deset až dvanáct mužů každou noc, je mi to jedno. Jenom ty dívky propusťte a nechte je vrátit se k rodičům,” apelovala na únosce.

Lidé na sociální síti ale její slova neocenili. Spousta z nich řešila, zda je panna. Jiní si myslí, že chtěla jen zaujmout. “Adokiye Kyrian chce jen upoutat pozornost,” napsal jeden přispěvatel na Twitteru. Další si zpěvačku dobírali za to, že možná by svoje údajné panenství nabídla i za jiné služby, třeba za tryskáč pro svoji matku.

Boko Haram na severu Nigérie opakovaně unesli stovky lidí včetně nezletilých. Naposledy to byla tento týden skupina 60 žen a dětí. Skupinu více než 300 školaček unesli před dvěma měsíci, 176 se podařilo posléze utéct. Velitel milicí oznámil, že dívky prodá jako sexuální otrokyně. Milice stojí rovněž za množstvím pumových útoků.