Incident se udál ve čtvrtek večer. Asi dvacetiletý muž požadoval z nevyjasněných důvodů 300 000 jüanů (zhruba 980 000 korun). Dívenku svíral v rukou a u krku jí držel nůž se zhruba 30 centimetrů dlouhou čepelí. Dožadoval se setkání s jejím otcem.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„S tím jsme nesouhlasili domnívajíce se, že by se mohl vymknout kontrole, když se s rodičem setká,“ prohlásil šéf zásahové policejní jednotky. Doplnil, že otec sice byl na místě, ale nešlo ho za kordonem více než 50 policistů vidět.

Policistům se nakonec podařilo únosce přelstít. Poté, co odmítl jimi nabízených 20 000 jüanů (zhruba 65 000 korun) s tím, že peníze chce jedině od zaměstnavatele, upozornili ho příslušníci na to, že dívenka ztratila botu. Jakmile se pro ni shýbl a nůž na chvíli odložil, policisté se na něj vrhli a přemohli jej. Holčičce se nic nestalo.