Jak napsal internetový server stuff.co.nz, do knihy Scotta Maky se kriticky pustila především Danica Weeksová, jejíž manžel Paul Weeks byl na palubě pohřešovaného letadla. To zmizelo krátce po startu 8. března z Kuala Lumpuru na trase do Pekingu a zatím se po něm nenašla žádná stopa.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

"Bylo by lepší vynaložit úsilí k nalezení pravdy," řekla na adresu spisovatele. "My tím strávíme zbytek života," dodala s tím, že lidé píšící knihy a točící filmy o této záhadě by raději měli počkat, až budou mít všechny informace.

Mezinárodní intriky v knize

Autor novinářům sdělil, že s příbuznými obětí jako s potenciálními čtenáři své knihy nepočítal a nepředpokládal, že by se o ní vůbec dozvěděli. Paní Weeksové adresoval omluvu. "Je mi líto, že reagovala tímto způsobem. Mrzí mě, že ji to rozčílilo," řekl.

Pozůstalí po pasažérech letounu již dříve ostře kritizovali plány některých filmových studií natočit o záhadném zmizení stroje film. Podle serveru nzherald.co.nz si podobného přijetí v případě knihy byl Maka vědom.

Server stuff.co.nz dodal, že se spisovatel rozhodl napsat knihu jen týden po zmizení letadla. V jeho podání se osud letounu točí kolem pasažérky, která se náhodně zaplete do mezinárodní intriky.