Záznam ukazuje, jak se nálada mezi mladíky proměňovala. Smích a žerty však ustoupily zmatení a panice, když už bylo pozdě.

„Hej, zachraňte mě,“ říkal zpočátku lehkým tónem jeden student a druhý mu přizvukoval: „Začíná to být jako Titanik“. To se už plavidlo stále víc naklánělo.

Dobrá nálada však kamarády neopouštěla ani o jedenáct minut později, když už posádka vyslala první nouzový signál. Zatímco jeden v nadsázce prohlásil, jestli náhodou není čas na to, aby si připravil svá poslední slova, další dodal, že by byla legrace dát natáčené video na Facebook. Strhla se také debata o tom, jestli se událost dostane do zpráv.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Video dokazuje, že kapitán trajektu byl mezi prvními zachráněnými

Postupně ale skupinu humor opouštěl a vystřídaly ho obavy. „Co ten kapitán dělá?“ ptal se jeden a druhý dodával: „To opravdu umřu?“. Později si jeden z hochů začne stěžovat, že se mu třesou nohy a je mu na zvracení. Když potom zazní výzva pasažérům, aby si oblékli záchranné vesty, reaguje jeden student: „Nerozumím. Dát si záchrannou vestu? Znamená to, že se loď potápí?“.

Třetina zůstává nezvěstných

Na palubě trajektu se 16. dubna plavilo 476 lidi, z toho 325 studentů z jediné střední školy, kteří mířili na výlet na ostrov Čedžu. Úřady zatím potvrdily 225 obětí, 77 dalších lidí je stále nezvěstných.

Kapitána a 14 členů jeho posádky obviňují, že nařídili evakuaci pozdě a sami loď opustili mezi prvními. Kapitán argumentuje obavami o cestující, které by po skoku do vody odnesl proud.