Přestože podmínky práce potápěčů se mírně zlepšily, vyhledávání obětí dál komplikuje téměř nulová viditelnost. Ve čtvrté palubě, kde je zřejmě nejvíc mrtvých těl, nebyla zatím nalezena žádná vzduchová kapsa, napsala agentura Jonhap.

Plovoucí jeřáby jsou připravené vyzvednout trajekt Sewol, který se potopil u pobřeží Korejského poloostrova minulý týden ve středu.

Plovoucí jeřáby jsou připravené vyzvednout trajekt Sewol, který se potopil u pobřeží Korejského poloostrova minulý týden ve středu.

FOTO: Lee Jin-man, ČTK/AP

I kdyby se některým z cestujících podařilo do takového prostoru proniknout, nepřežili by podle expertů déle než 72 hodin. V okolí lodi pobřežní služba umístila tři mohutné plovoucí jeřáby.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Záchranáři prohledávají okolí potopeného trajektu

Zdroj: Reuters

Vyzvednout loď potopenou v hloubce 35 metrů se ale zatím úřady nechystají. Čekají na souhlas rodin pohřešovaných, bez něhož vláda zakázala s vrakem jakkoli manipulovat.

Kvůli podezření ze zavinění nehody policie zatkla nebo vyšetřuje už dvacet z devětadvaceti členů posádky. Většina jejích členů byla totiž mezi 174 lidmi, které se po ztroskotání podařilo zachránit.