Loď se před týdnem potopila a v jejích útrobách podle nejnovější bilance zemřelo 146 lidí. Mladičká Či-jong, na rozdíl od zbabělého kapitána, z lodi neuprchla a do poslední chvíle rozdávala pasažérům záchranné vesty. Neváhala pro ně doběhnout i do podpalubí. Nakonec pro ni ale žádná nezbyla.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Přirovnání k vrahům

Zatímco kapitána plavidla a část posádky přirovnala jihokorejská prezidentka Pak Kun-hje k vrahům, Či-jong se v očích Korejců stala národní hrdinkou číslo jedna.

Když se mladé stevardky středoškoláci na lodi ptali, proč si jednu z vest sama neobleče, odpověděla jim rozhodně, že je posádka na řadě až jako poslední. V té chvíli byl kapitán trajektu už zabalený v teplé dece na pevnině. [celá zpráva]

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Záchranáři přepravili těla obětí z potopeného trajektu do přístavu. Záběry z 22. dubna. Zdroj: Reuters

Sama ve vraku utonula

Ze 476 lidí na palubě, z toho 339 dětí a učitelů na výletě, se jich do bezpečí dostalo 174 a velká část jich za svůj život vděčí právě mladé stevardce. Ona sama ale ve vraku trajektu utonula.

„Naše Či-jong musela umřít, zatímco kapitán utekl. Je to krajně nespravedlivé,” řekla znechuceně dívčina teta.

Jihokorejská  policie v souvislosti se ztroskotáním trajektu zatkla celkem 11 členů posádky.