„Podle informací, které mám k dispozici, nenastal v pátrání po letu MH370 žádný velký zlom,“ prohlásil velitel letectva Houston a dodal, že čtvrteční zachycený signál se ztraceným letadlem „zřejmě nesouvisel“. [celá zpráva]

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Premiér Abbott nicméně věří, že předchozí čtyři signály, které pátrači zaznamenali, z černých skříněk boeingu pocházejí. Během návštěvy Číny upozornil, že byla významně zúžena oblast, kde se hledá.

„Máme celou řadu zaznamenaných signálů, některé po docela dlouhou dobu. Dostáváme se nicméně do fáze, kdy signál, o němž jsme přesvědčeni, že pochází z černé skříňky, začíná slábnout,“ uvedl ministerský předseda. Současně ale varoval, že hrubé označení místa, kde černá skříňka leží, je něco úplně jiného než vylovení vraku letadla z hloubky téměř čtyři a půl kilometru pod mořskou hladinou a zjištění, co se v letadle stalo.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Australská posádka pátrá po letadle pomocí podvodního lokátoru signálu

Zdroj: Reuters

Boeing 777 s 239 cestujícími a členy posádky zmizel 8. března cestou z Kuala Lumpuru do Pekingu. Vyšetřovatelé věří, že se z nezjištěných příčin stočil na jih a o pár hodin později se zřítil v jižní části Indického oceánu.

Po skříňkách a letounu v úžeji vymezené oblasti severozápadně od Perthu na ploše téměř 47 tisíc kilometrů čtverečních v pátek pátrá až 15 letadel a 13 lodí z několika zemí.