Žalobce Gerrie Nel, přezdívaný kvůli své neúprosnosti bulteriér, se Pistoria opakovaně ptal na jeho vztah k Reeve Steenkampové a zmiňoval různé krize, které je potkaly, včetně toho, že si dívka v jedné SMS zprávě stěžovala, že ji uhodil. Pistorius políček připustil, ale popřel, že by na ní křičel.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Prokurátor Gerrie Nel při křížovém výslechu Oscara Pistoria

Prokurátor Gerrie Nel při křížovém výslechu Oscara Pistoria

FOTO: Siphiwe Sibeko, ČTK/AP

Pistorius zdůrazňoval, že jejich vztah byl teprve v počátcích. „Ještě jsme se jeden druhému otevírali, teprve jsme si začínali věřit,“ řekl atlet a dodal: „Nikdy jsem neměl příležitost říci Reevě, že jsem ji miloval.“Bylo to podle něj dáno tím, že ho rozrušilo, když mu ona řekla, že ho miluje. Doplnil, že si vždycky přál žít ve vztahu plném lásky. Nyní lituje, že ji neřekl, jak moc ji miluje.

Oscar Pistorius přichází k soudu

Oscar Pistorius přichází k soudu

FOTO: Siphiwe Sibeko, Reuters

Žalobce kontroval, že se staral vždy jen o sebe.

Nel na něj zaútočil, proč se nikdy nepokusil soukromě omluvit rodičům dívky za to, že ji zastřelil, a udělal to až tento týden v soudní síni: „Nemohl byste tomu čelit, postavit se jim v soukromí by znamenalo přiznat zodpovědnost.“

Matka zabité Reevy Steenkampové June u soudu v Pretorii

Matka zabité Reevy Steenkampové June u soudu v Pretorii

FOTO: Pool, Reuters

Pistorius na to emotivně odpověděl: „Omlouvám se, že jsem připravil jejich dceru o život.“

Matka zastřelené June řekla, že Pistoriova omluva tento týden s ní nehnula. Sleduje prý každý atletův pohyb, aby zjistila pravdu.