Když se jeho sestra vrátila 27. února domů ze Sierry Leone, říkala, že se necítí dobře. „Vzali jsme ji do nemocnice, kde jí udělali testy,“ uvedl a dodal, že mu řekli, že má břišní tyfus.

„Lékaři jí předepsali léky, ale neřekli jí, aby zůstala v nemocnici, takže jsme ji ošetřovali doma,“ pokračovat s tím, že čtyři dny po návratu zemřela. „Nikdo nevěděl, že je nakažená a staralo se o ni mnoho lidí. Musela nakazit další i po smrti, když odnesli její tělo na pohřeb ve vesnici a lidé k němu měli přístup,“ řekl Bogon a dodal: „O pár dnů později jsem zpozoroval, že někteří z těch, co u ní byli blízko, onemocněli. Pak začali umírat.“

Bogon vypočítal, kdo všechno podlehl nemoci. „Její matka, která byla u nás, odešla první. Pak zemřela moje žena, která se starala o mou sestru. Doteď jsem celkem ztratil deset členů rodiny.“

Podezření, že podlehla ebole, se objevilo, když zemřel řidič pracující pro humanitární organizace na jihu Guineje.

Epidemie eboly na západě Afriky
Počet obětí eboly v Guineji dosáhl podle středečních údajů 83, za posledních přibylo pět nakažených a tři oběti. Od propuknutí epidemie se nakazilo 127 lidí, smrtnost tedy dosáhla 65 procent. Nejvíce případu v zemi - 79 s 47 mrtvými je v Guekedou. V hlavním městě Konakry je evidováno 12 případů se čtyřmi mrtvými.
V Libérii jsou potvrzeny dvě oběti, počet podezřelých a potvrzených případů celkem činí osm.

Pomoci má zákaz pojídání netopýrů

Podle guinejských úřadů je možné, že epidemii eboly na jihu země vyvolali netopýři, kteří jsou považováni za vyhlášenou pochoutku. Proto místní ministerstvo vyhlásilo zákaz jejich konzumace i prodeje. Některé druhy netopýrů ze západní a střední Afriky jsou považovány za přenašeče eboly, kterým ale nezpůsobuje žádné problémy.

Epidemie eboly místní úřady zaskočila, protože poslední epidemie se objevily stovky kilometrů daleko v Ugandě a v Demokratické republice Kongo.