Nález dveří v pondělí potvrdil podle CNN šéf malajského úřadu pro civilního letectvo Azharuddín Abdul Rahman, pak ale své tvrzení odvolal. „Dámy a pánové, naneštěstí jsme nenašli nic, co by mohly být části letadla.”

K inkriminovaným dveřím uvedl: „Tyto zprávy nebyly oficiálně potvrzené vietnamskými úřady.” Šéf vietnamského výboru pro pátrání a záchranu Doan Huu Gia uvedl, že dveře spatřené v neděli se na moři v pondělí už nalézt nepodařilo, i když je hledá šest letadel a sedm lodí. Dveře plavaly v Thajském zálivu asi 80 km jihozápadně od vietnamského ostrova Tho Chu.


Záběr dveří na hladině moře, který prořídla posádka vietnamského pátracího letounu.

Záběr posádky vietnamského letadla, o němž se spekulovalo, že jsou na něm dveře zmizelého boeingu.

FOTO: Reuters

Singapurská loď pro zásobování ponorek, které se zapojily do pátrání po troskách.

Singapurská loď pro zásobování ponorek, které se zapojily do pátrání po troskách.

FOTO: Handout, Reuters

Byla zveřejněna i fotografie, na které je údajně tato část letadla. Posádka ho však nemohla blíže prozkoumat, protože se stmívalo. Na místo nálezu byly proto vyslány lodě. [celá zpráva]

Falešná se ukázala i další stopa, žlutý objekt, který spatřil v pondělí vietnamský pilot pátracího letadla. Spekulovalo se, že by to mohl být gumový člun. Vietnamské úřady ale pak uvedly, že objekt neměl nic společného se zmizelým boeingem.

Trasa Boeingu 777-200 společnosti Malaysia Airlines, jak ji zaznamenal server flightradar24.com

Trasa Boeingu 777-200 společnosti Malaysia Airlines, jak ji zaznamenal server flightradar24.com

FOTO: flightradar24.com, ČTK/AP

Už v neděli singapurské pátrací letadlo hlásilo nález podezřelého objektu, mělo jít o ocasní část stroje, ale ani to se nepotvrdilo.

Zatím není jasné, proč boeing zmizel, zda šlo o technickou závadu, nebo teroristický útok, protože na palubu nastoupili dva cestující na ukradené pasy. Podle vyšetřovatelů nelze vyloučit ani únos. Stroj před pádem změnil směr letu.[celá zpráva]

Video

Expirované video

Příbuzní lidí ze zmizelého boeingu. Zdroj: Reuters