„Rodiče jsou těmi nejlepšími ochránci svých dětí. Taková je lidská přirozenost. V dějinách lidstva se ale najdou výjimečné případy, kdy se otec a matka stanou vrahy vlastních potomků,“ citoval server BBC slova soudce Šjama Lala.

Aaruši Talwarová byla nalezena mrtvá ve svém pokoji rodinného domu v květnu 2008. Měla proříznuté hrdlo a poranění hlavy. Policie původně podezírala z vraždy nepálského sluhu Hemrádže, ale když ho našli na druhý den na střeše domu mrtvého, podezření se obrátilo na otce.

Zvraty ve vyšetřování

Vyšetřovatelé však později chtěli jeho stíhání zastavit. V policejním protokole je uvedeno vysvětlení, že dcera vedla nemorální život.

Policejní postup vyvolal veřejné pobouření. Indická společnost zůstává rozdělena podle kast a práva žen v ní bývají nezřídka porušována.

Postup policie v úterý kritizoval soudce. Na základě nepřímých důkazů už v pondělí rozhodl, že dentisté Radžíš a Nupur Talwarovi jsou vinni z vraždy své jediné dcery, zničení důkazů a maření vyšetřování. [celá zpráva]

Žalobci požadovali pro manžele trest smrti, soud nakonec udělil doživotí. Obhájci Talwarových se plánují proti verdiktu odvolat.