Spekuluje se, zda výbuch, za nímž zřejmě stojí sebevražedný atentátník, měl být útokem na samotného podnikatele. Obětí se stal i uprchlý český podnikatel Jan Charvát, který byl v ČR odsouzen za daňové podvody a s Krejčířem měl spolupracovat.

V souvislosti s Krejčířem v zemi v posledních letech zemřelo 12 lidí, tvrdí soukromý vyšetřovatel Paul O'Sullivan. Organizace DA by chtěla pod petici získat statisíce podpisů a předložit ji parlamentu.

Divoký západ

Incident v zastavárně stojící nedaleko frekventovaného nákupního střediska vyvolala mezi místními obyvateli pozdvižení a obavy z dalšího krveprolití, jehož obětí se mohou stát i náhodní kolemjdoucí. Podle serveru news24 to nyní podle jednoho místního občana v oblasti vypadá jako na Divokém Západě. Jeden z vyšetřovatelů incidentu novinářům řekl, že šlo pouze o první fázi a že "se blíží bouře".

Policista před Krejčířovým podnikem

Policista před Krejčířovým podnikem

FOTO: Themba Hadebe, ČTK/AP

Serveru IOL News tvrdí, že Krejčíř by měl být se svými podnikatelskými aktivitami vbrzku z místa incidentu vyhnán. "Dozvěděl jsem se ze spolehlivého zdroje, že pronájem Money Pointu má skončit koncem měsíce a že majitelé domu již naznačili, že by nájemní smlouva neměla být prodloužena," řekl O'Sullivan, jemuž Krejčíř v minulosti údajně vyhrožoval smrtí. O'Sullivan se věnuje zločinům v jihoafrickém podsvětí včetně těch, které mají nějakou souvislost právě s českým uprchlíkem.

V prohlášení, které ve středu  zveřejnila Demokratická aliance, se uvádí, že vládnoucí strana Africký národní kongres (ANC) má povinnost zajišťovat jihoafrickým občanům bezpečí a udělat maximum pro to, aby se Krejčíř ocitl v letadle směřujícího do ČR.

Zástupkyně DA v Bedfordview na předměstí Johannesburgu Michele Clarkeová uvádí, že místní obyvatelé žijí v kdysi poklidné oblasti, v níž se rozmohla aktivita zločineckých organizací. Krejčíře nepřímo označila za jihoafrického Al Caponeho. Připustila, že procedura vedoucí k jeho vyhoštění je složitým právním oříškem.