Dvaadvacetiletá fotografka minulý měsíc na policii oznámila, že se stala obětí pětice mužů, když si šla vyfotit opuštěný tovární komplex v centru Bombaje. Tento případ znovu rozdmýchal hněv indických obyvatel vůči sexuálním útokům na ženách. [celá zpráva]

V indickém tisku poté vyšly kresby útočníků, což přimělo devatenáctiletou telefonní operátorku, aby přišla na policii nahlásit, že ve třech z nich poznala muže, kteří ji v červenci spolu se dvěma dalšími znásilnili. Jejího přítele, který byl s ní, svázali.

Dívka si se svým přítelem přes opuštěnou továrnu zkracovala cestu na železniční stanici, upřesnila policie s tím, že původně oběť nechtěla znásilnění oznámit, protože rodiče o jejím příteli nevědí.

Bombaj měla být bezpečnější

Policie nyní vyšetřuje, zda trojice mužů nespáchala ještě další znásilnění. Všech pět mužů zadržených za znásilnění fotografky je ve vazbě a čeká na soud. Zatím nebyli formálně obžalováni.

Tento případ šokoval Bombaj, která se dlouhodobě považuje za bezpečnější pro ženy, než hlavní město Dillí. Tam v prosinci loňského roku vyvolalo zděšení brutální znásilnění studentky v jedoucím autobuse, jemuž po několika dnech podlehla. Její smrt zvedla v Indii vlnu protestů a přiměla úřady ke změně zákonů včetně zpřísnění trestů pro násilníky.